Neretai po vasaros užkūrus židinį, dūmai pradeda skverbtis į patalpą. Viena iš galimų priežasčių tai užsikimšęs kaminas, pranešantis, kad gali užsidegti kamine susikaupę suodžiai. Kamino gaisrai kyla, kai įkaista kamine susikaupusios apnašos, atsiranda įtrūkimų židinių ar kaminų sienelėse, pro kuriuos gali prasiveržti ugnis. Kilus dūmtraukio gaisrui, girdimas užesys, iš kamino ima veržtis kibirkštys ar liepsna. Tokiu atveju reikia skubiai gesinti ugnį pakuroje, uždaryti židinio ar krosnelės dureles ir kviesti ugniagesius.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento statistikos duomenimis, per 9 šių metų mėnesius kilo 722 gaisrai dėl netinkamo židinių, krosnių bei dūmtraukių įrengimo ir priežiūros. Tai yra net 124% daugiau negu pernai per tą patį laikotarpį. „Jei žmonės laiku valytų kaminus, turėtume mažiau darbo”, sako Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Audrius Čiuplys. Krosneles, židinius, dūmtraukius ir kaminus būtina gerai išvalyti prieš pradedant kūrenimo sezoną, pabaigus kūrenimą ir jeigu kūrenimas kietu kuru yra pagrindinis šilumos šaltinis, kas tris mėnesius sezono metu.

Technologijoms žengiant į priekį, jos neaplenkia ir kaminų valymo. TORNADO – tai lengvai surenkamas, patikimas ir ilgaamžis rotorinis kaminų valymo rinkinys. Šis rinkinys leidžia jums greitai ir lengvai išvalyti kaminą patiems. Rotorinis kaminų valymo šepetys TORNADO veikia sujungiant kamino valymo kotus su elektriniu grąžtu ir tokiu būdu pasiekiant apie 1500 apsisukimų per minutę. Net ir pats ilgiausias kaminas gali būti lengvai išvalytas iš  apačios. Naudojant rotorinį kamino valymo rinkinį TORNADO darbas bus atliktas greitai ir efektyviai. Atidžiai prižiūrėdami dūmtraukio sistemą ir periodiškai naudodami TORNADO, Jūs padidinsit krosnelės efektyvumą ir apsaugosit namus nuo gaisro.

Įsigyti Tornado rinkinį.

Visapusiškai židinio ir kamino priežiūrai, rekomenduojame naudoti efektyvų dervų valiklį, kuris sudarytas iš specialių kristalų mišinio. Vieni jo komponentai veikia malkų degimo procesą – į degiąsias dujas suskaido medienoje esančias dervas, kiti – aukštoje temperatūroje išskiria dujas, kurios reaguoja su dervų nuosėdomis ir suardo jų struktūrą. Dėl to išgaruoja vanduo – pagrindinis dervų tvirtumą palaikantis komponentas. Lieka tik trapūs dervų likučiai, kurie nubyra žemyn, termiškai suskyla ir sudega.

Įsigyti dervų valiklių.

Atminkite, kad švarus kaminas – saugus ir efektyvus!